Ідеї тематичного новорічного манікюру 2018

Що робити, якщо випадає волосся


  Випадання волосся може бути ознакою цілого ряду захворювань. Щоб розібратися в ситуації і вирішити цю проблему, необхідний лікар, який лікує волосся - трихолог.


   На консультацію трихолога краще приходити на другий день після миття голови. Перед візитом до лікаря не треба міняти звичні засоби догляду за волоссям або самостійно експериментувати з лікувальними препаратами.

  Багато в чому лікар розбереться вже в ході бесіди. Потім трихолог проведе діагностику стану шкіри голови і волосся за допомогою спеціальної фотокамери, що дає збільшення в 60 і 200 разів, суміщеної з комп'ютером. Через 2-3 дні пацієнт повертається до лікаря, який забарвлює цю ділянку фарбою для брів (щоб всі волоски були чітко видні) і оглядає за допомогою відеокамери. Цей огляд допоможе виявити різницю між різними видами випадіння волосся, а повторна фототріхограмма через чотири місяці - об'єктивно покаже, наскільки результативне лікування.

  На завершення першого візиту трихолог візьме волосся на біохімічний аналіз. Для цього з десяти різних місць на голові висмикують всього по одній волосині. Це не боляче і швидко. За коріння волосся в лабораторії визначать інтенсивність обміну речовин (чим вона нижча, тим активніше буде потрібно лікування). Основну частину волосини - стрижень - перевіряють на ступінь вимивання білка, по якій вирішують, чи потрібно буде лікувати безпосередньо стрижня.

  Можливо, на консультації лікар призначить додатково аналізи крові (біохімічний і на гормони) або направить на консультацію до гінеколога, ендокринолога або гастроентеролога.

  Через два-три дні всі аналізи будуть готові і трихолог, встановивши діагноз, зможе призначити необхідне лікування. Найімовірніше, ви зіткнетеся з однією з трьох ситуацій.


Телогенова алопеція або «Баласт за борт!»

  Суть цієї форми облисіння в тому, що багато волосся разом переходить з фази зростання прямо в фазу згасання. В результаті, через два-три місяці після цієї метаморфози і починається акордне випадання.


  Чому це відбувається? 

  Коли організму потрібно мобілізувати свої сили, він, в першу чергу, «позбавляє забезпечення» ті тканини, які не є життєво важливими. І першими в цьому чорному списку значаться волосся.

  Тому будь-який стрес: як раптовий конфлікт або болісні переживання, так і перенесена застуда, весняний дефіцит вітамінів, різка зміна звичного набору ліків або їх повне скасування, загострення хронічних захворювань можуть призводити до випадання волосся.

  На щастя, цей стан можна зупинити. Іноді воно може закінчитися саме, коли причина вичерпала себе, але може і перейти в хронічну форму, приблизний критерій переходу - якщо таке випадання триває більше трьох місяців. Проте краще не чекати так довго, а підтримати волосся на початковому етапі, поки не відбулося зниження густоти волосся, так як відновлення густоти це досить тривалий процес.

  Особливість телогенової алопеції - щоденне рясне випадання волосся, особливо помітне при митті голови і розчісуванні. Але відкиньте тривогу, телогенова алопеція практично ніколи не дає повного облисіння, волосся відновлюються після лікування в колишньому обсязі, хоча і не відразу.


Що призначить лікар?


  Перш за все, дві-три косметологічні процедури глибокого очищення шкіри голови для підготовки до лікування. Потім необхідно стимулювати волосся, а до їх коріння подати додатково необхідні поживні речовини. Для цього проводять курс мезотерапії. Необхідно 3-6 сеансів мікроінєкцій в шкіру голови. Мезотерапію проводять голочкою, яка сама не товщі волоска.

  Лікар порекомендує купити додому лікувальні шампунь, лосьйон і маску, краще в комплексі з приладом домашньої фізіотерапії.

  Протягом одного-трьох місяців необхідно буде пити вітаміни групи В, пантотенат кальцію, інші медикаменти загальної дії, наприклад сірковмісні амінокислоти або препарати алое. Точний підбір ліків зробить лікар.

Коментарі